Przejdź do treści

Zdjęcia wnętrz mieszkań i domów - fotograf nieruchomości

Zdjęcia wnętrz Warszawa i okolice, Łódź, Bydgoszcz, Toruń, Radom, Lublin

Rynek nieruchomości w Polsce się zmienia, co jest uwarunkowane zarówno coraz większymi oczekiwaniami społeczeństwa, jak też rosnącym zainteresowaniem inwestycjami w branży nieruchomości. Mieszkania równie chętnie wynajmujemy, sprzedajemy, jak i kupujemy. Jeszcze do niedawna kartą przetargową była cena, im niższa, tym oferta bardziej atrakcyjna. Dzisiaj to nie tylko ona odgrywa kluczową rolę w prezentacji oferty, ale też sposób, w jaki przedstawiamy daną nieruchomość. Zdjęcia nieruchomości mają przyciągać uwagę i zatrzymać ją na dłużej, wzbudzić zainteresowanie potencjalnego nabywcy, jak również zobrazować największe walory i atuty mieszkania, domu czy innego lokalu. Fotografia nieruchomości przestała być traktowana, jako dodatkowa usługa przy okazji wynajmu i sprzedaży, lecz stała się obowiązkiem, jeżeli zależy sprzedawcy lub wynajmującemu na szybkim pozyskaniu klienta. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i właścicieli budynków przemysłowych, sal konferencyjnych, lokali usługowych i przestrzeni biurowych. Duża konkurencyjność na rynku wymusza większą staranność o szczegóły. Zdjęcia wnętrz domów czy mieszkań stały się podstawą reklamy, bez której dzisiaj trudno się wibić i dać zauważyć potencjalnemu klientowi.

Jedną z naszych specjalizacji jest fotografia nieruchomości. Obserwujemy rynek sprzedaży i wynajmu lokali o różnym przeznaczeniu, aktywnie poszerzamy swoją wiedzę z tego zakresu, a przy tym wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie w fotografii. Dobrze wykonane zdjęcia nieruchomości są jednymi z kluczowych elementów fundamentu sprzedaży, wynajmu czy nawiązania współpracy. Większość z nas jest wzrokowcami, oferty zamieszczamy w sieci, a klient oczekuje, że zapoznanie się z nią pozwoli mu podjąć pierwszą decyzję. Zajmujemy się fotografią nieruchomości, fotografią przemysłową oraz eventową, wykonujemy sesje zdjęciowe wnętrz dla dewelopwerów. Wiemy, jak sprzedawać obrazem, ukazując autentyczność wnętrz i uwypuklając ich największe zalety.

Zdjęcia domu z przeznaczeniem do sprzedaży - Drone X Vision
Zdjęcie wnętrza nieruchomości na wynajem - Drone X Vision
Fotografia nieruchomości z przeznaczeniem na sprzedaż - Drone X Vision

Co fotografujemy podczas sesji zdjęciowych

 

Koncentrujemy się na fotografii nieruchomości, uwzględniając przy tym specyfikę konkretnego lokalu i jego przeznaczenia. Oferowana przez nas fotografia wnętrz dotyczy domów, mieszkań i apartamentów zarówno na sprzedaż, jak też na wynajem. Ponadto, podejmujemy współpracę z właścicielami hoteli i pensjonatów, którzy świadczą usługi noclegowe i chcą zaprezentować swoją ofertę w Internecie, prasie, na ulotkach, plakatach czy katalogach reklamowych. Profesjonalne, dobrze wykonane zdjęcia tych obiektów zwiększają szansę na szybszą sprzedaż lub wynajem. Pozwalają wyróżnić ofertę spośród wielu innych, podobnych i o zbliżonym standardzie. Tradycyjne zdjęcia nieruchomości możemy uzupełnić o fotografie z drona, które przedstawią nieruchomość z innej perspektywy lub zaprezentują otoczenie konkretnego budynku. Dla uatrakcyjnienia oferty polecamy wirtualny spacer po nieruchomości, który składa się z kilku połączonych ze sobą panoram sferycznych 360 stopni.

Zdjęcie apartamentu na wynajem - Drone X Vision
Zdjęcia apartamentu na wynajem - Drone X Vision
Zdjęcie apartamentu na wynajem na Mazurach - Drone X Vision

Jak i czym fotografujemy wnętrza

 

Wszystkie zdjęcia wnętrz domów i innych nieruchomości wykonujemy z wykorzystaniem lustrzanek cyfrowych z wymienną optyką. Profesjonalny sprzęt pozwala nam osiągnąć wysoką jakość obrazu. Większa rozdzielczość umożliwia rejestrowanie najmniejszych szczegółów i detali, co jest ważne przy uchwyceniu ważnych z punktu widzenia klienta elementów wnętrza. Przewagą lustrzanki cyfrowej jest też szeroki zakres manipulacji głębią ostrości. Oznacza to, że nasze zdjęcia nieruchomości wyróżniają się bardzo dobrą kontrolą głębi kadru. Nasz fotograf nieruchomości w codziennej pracy korzysta z obiektywów szerokokątnych, które są w stanie objąć większy zakres obrazu niż ludzkie oko. W fotografii nieruchomości ma to szczególne znaczenie, ponieważ dzięki temu możemy sfotografować większy obszar i optycznie powiększyć pomieszczenie na zdjęciu. Fotografujemy z wykorzystaniem techniki HDR, oznaczającej „szeroki zakres dynamiki”. W praktyce zdjęcia mieszkań cechują się dużą rozpiętością pomiędzy jasnymi a ciemnymi tonami. Skutkuje to większą jasnością, lepszą gradacją odcieni oraz nieosiągalnym wcześniej realizmem porównywalnym do tego, co widzi ludzkie oko.

Zdjęcie domu na sprzedaż - Drone X Vision
Zdjęcia domu na sprzedaż - Drone X Vision
Zdjęcie domu na sprzedaż na Mazurach - Drone X Vision

Jak wygląda sesja zdjęciowa wnętrza i przygotowanie

 

Wszelkie szczegóły, dotyczące sesji, omawiamy indywidualnie z klientem. Bardzo dużo zależy od jego oczekiwań i preferencji, jak też od rodzaju, wielkości i przeznaczenia nieruchomości. Zdjęcia wnętrz, w zależności od aranżacji, wykonujemy w ciągu dnia, w godzinach porannych, wieczornych, a nawet w nocy. Analizujemy położenie lokalu względem stron świata, co pozwala nam odpowiednio określić pozycje słońca i sposób, w jaki przedostaje się ono do wnętrza. Pracujemy 7 dni w tygodniu, a więc jesteśmy w stanie termin sesji dostosować do możliwości klienta. Zdjęcia nieruchomości wykonujemy dopiero wtedy, kiedy jest ona odpowiednio przygotowana do sesji pod względem aranżacji. Wnętrze musi być czyste i uporządkowane. Jeżeli to konieczne lub miałoby wpłynąć na atrakcyjność nieruchomości, przydadzą się dodatkowe zmiany wizualne i aranżacyjne. Czas trwania sesji jest uzależniony od wielkości lokalu. W małych mieszkaniach zdjęcia wnętrz wykonujemy zazwyczaj do 2 godzin. W domach czas ten w większości przypadków wynosi do 3 godzin. Każde zlecenie jest przez nas traktowane indywidualnie, co wynika ze specyfiki, jaką cechuje się fotografia nieruchomości. Ilość zdjęć, jaką wykonujemy, także jest różna. Zakres usług omawiamy z klientem jeszcze na etapie uzgadniania szczegółów. Można przyjąć, że do poprawnego przedstawienia nieruchomości przypadają 1-2 zdjęcia łazienki, 2-3 Kuchni, 3-4 Salonu, 1-2 pokoi plus ewentualne fotografie detali.

Zdjęcie nieruchomości na sprzedaż - Drone X Vision
Zdjęcia nieruchomości na sprzedaż - Drone X Vision
Zdjęcie nieruchomości na sprzedaż i wynajem - Drone X Vision

Postprodukcja i gotowe pliki

 

Wszystkie wykonane zdjęcia wnętrz poddajemy profesjonalnej obróbce. W postprodukcji poprawiamy kolorystykę fotografii i usuwamy niedoskonałości lub niechciane elementy, które w jakiś sposób znalazły się w kadrze. Wszystkie zdjęcia wykonujemy w technice HDR gwarantującej rozpiętość tonalną porównywalną z tym, co widzi ludzkie oko. W praktyce oznacza to, iż dany kadr jest fotografowany kilka razy z różnymi parametrami a w postprodukcji poszczególne fotografie, są łączone w jeden obraz. Obróbka zdjęć zajmuje przeważnie od 1 do 3 dni, a klient otrzymuje gotowe pliki w formacie TIFF (pełna jakość i duża objętość) i JPG (skompresowane z mniejszą objętością) w postaci indywidualnego linku do naszego serwera. Na życzenie możemy dostosować pliki do formatu potrzebnego do zamieszczenia zdjęć w konkretnym serwisie ogłoszeniowym.

Profesjonalne zdjęcia nieruchomości w Warszawie - Drone X Vision
Profesjonalne zdjęcia mieszkań w Warszawie - Drone X Vision
Profesjonalne zdjęcia domów w Warszawie - Drone X Vision

Przykładowe zdjęcia wnętrz domów, mieszkań i apartamentów

 

Poniżej prezentujemy przykładowe zdjęcia wnętrz z sesji wykonanych dla naszych klientów. Jest to jedynie wycinek naszego portfolio, które rozwijamy już od wielu lat. Jeśli interesuje Państwa sesja zdjęciowa również z lotu ptaka, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną tutaj. Zdjęcia wykonane z powietrza mogą znacząco uatrakcyjnić ofertę sprzedaży domu.

Zdjęcie domu z przeznaczeniem na sprzedaż - Drone X Vision
Zdjęcie mieszkania z przeznaczeniem na wynajem - Drone X Vision
Zdjęcie nieruchomości na sprzedaż - Warszawa - Drone X Vision
Zdjęcie domu w Warszawie na sprzedaż - Drone X Vision
Fotografia nieruchomości na sprzedaż - Warszawa - Drone X Vision
Zdjęcie domu na sprzedaż w Warszawie - Drone X Vision
Zdjęcie domu na sprzedaż w Warszawie - Drone X Vision
Zdjęcie z drona wykonane dla firmy dostarczającej dmuchane zjeżdżalnie na eventy
Zdjęcie z drona wykonane dla firmy dostarczającej dmuchane zjeżdżalnie na eventy
Zdjęcie sali w Pałacu Działyńskich w Poznaniu - Drone X Vision
Fotografia wnętrza sali w Pałacu Działyńskich w Poznaniu - Drone X Vision
Fotografia sali w Pałacu Działyńskich w Poznaniu - Drone X Vision

Dodatkowe usługi dla Nieruchomości

 

Obok fotografii wnętrz świadczymy także inne usługi dla branży nieruchomości. Są to między innymi zdjęcia z powietrza, profesjonalne produkcje filmowe służące sprzedaży nieruchomości (domów i działek inwestycyjnych). Wykonujemy także wirtualne spacery i panoramy sferyczne po domach, mieszkaniach, hotelach i apartamentach. Nasza pełna oferta dla branży nieruchomości, a także klientów indywidualnych dostępna jest po kliknięciu przycisku z prawej strony.

Zobacz pełen zakres usług dla branży nieruchomości

Gdzie realizujemy sesje zdjęciowe wnętrz

Sesje zdjęciowe wnętrz nieruchomości w większości przypadków realizujemy w Warszawie i okolicach. Przy kompleksowych realizacjach obejmujących między innymi filmy sprzedażowe czy wykonanie wirtualnych spacerów działamy na terenie całej Polski.

Zaufaj nam i powierz realizację sesji na zdjęcia wnętrz w Warszawie i okolicach