Przejdź do treści

Tworzenie modeli 3D ze zdjęć wykonanych z dronów

Jedną z naszych usług jest możliwość generowania bardzo szczegółowych modeli 3d istniejących elementów architektury takich jak budynki, obiekty inżynieryjne lub całe obszary zabudowy. Przy pomocy dronów wykonujemy od jednego do kilku nalotów wybranego obszaru, podczas których robimy setki zdjęć (liczba zależna od skomplikowania bryły obiektu). Następnie poprzez bardzo dokładną i czasochłonną analizę zarejestrowanych obrazów przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania generujemy modele 3d. Wysoką jakość tekstur gwarantuje wykorzystywany przez nas najwyższej klasy sprzęt fotograficzny. Do zachowania jeszcze lepszej jakości modeli 3d wykorzystujemy także zdjęcia wykonywane tradycyjną metodą z ziemi. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi projektami. Możemy dla Państwa wykonać zarówno gotowe do zaprezentowania np. w internecie modele 3d lub tylko zdjęcia do dalszej obróbki.

Tworzenie modeli 3D obiektów rzeczywistych

Zdjęcia z drona do tworzenia modeli 3d architektury i elementów infrastruktury

Jak odbywa się tworzenie modeli 3D przy wykorzystaniu dronów

  • Planowanie nalotów
    W przypadku modeli 3d generowanych przy użyciu dronów liczy się precyzyjne zaplanowanie nalotów. Znaczenie ma tutaj rozmiar i kształt fotografowanej bryły obiektu.
  • Wykonywanie zdjęć
    Zdjęcia wykonujemy aparatami o dużej rozdzielczości dzięki czemu możemy uzyskać tekstury bardzo dobrej jakości. Fotografie są wykonywane zarówno z drona jak i z ziemi.
  • Analizowanie zdjęć
    Proces analizowania zdjęć jest bardzo skomplikowany, dlatego tak wielkie znaczenie ma jakość wykonanych zdjęć, co powoduje jego sprawny przebieg.

Model 3D kościoła

Poniżej gotowy model 3D wygenerowany z kilkuset zdjęć wykonanych z drona i z ziemi. Aby uruchomić aplikację i obracać modelem w dowolnym kierunku prosimy o kliknięcie przycisku "Play"

Model 3D opuszczonego budynku

Poniżej gotowy model 3D wygenerowany z kilkuset zdjęć wykonanych z drona i z ziemi. Aby uruchomić aplikację i obracać modelem w dowolnym kierunku prosimy o kliknięcie przycisku "Play"