Przejdź do treści

Filmy sferyczne 360 stopni - kompleksowe produkcje VR z drona i ziemi

Kwintesencją naszej działalności jest produkcja filmów sferycznych 360 stopni, będących jednocześnie formą realizacji naszej pasji oraz możliwością dostarczenia Państwu niecodziennych wrażeń. Tworzenie nagrań z perspektywy lotu ptaka, jaką zapewnia nam wykorzystany dron, to doświadczenie wyjątkowe i dostarczające równie wyjątkowych emocji podczas oglądania zrealizowanej produkcji. Jedna z usług, jakie tworzą naszą ofertę to filmowanie sferyczne. Dzięki najnowszym technologiom zrealizowane są w taki sposób, że robione zdjęcia przenoszą oglądających do zupełnie innego świata. Finalny efekt stworzony dzięki możliwościom, jakie daje wykorzystany dron to po prostu spojrzenie na rzeczywistość z kompletnie odmiennej perspektywy. Dowiedz się więcej i przekonaj sam, że nagrania 360 stopni to najwyższa jakość, która zachwyci każdego.

Filmy 360 stopni

Jedną z usług jakie posiadamy w swojej ofercie jest filmowanie sferyczne w technologii 360 stopni z powietrza. Dzięki zastosowaniu naszego największego drona, hexacoptera DJI S900 jesteśmy w stanie zaproponować Państwu niesamowite wrażenia podczas oglądania przygotowanej przez nas produkcji z perspektywy lotu ptaka. Widz oglądający nagranie może przenieść się do "wirtualnej rzeczywistości" i obejrzeć świat z powietrza kierując wzrok w interesujące go miejsce. Sprawdź, jak tworzymy te wyjątkowe produkcję i przekonaj się sam, że VR otwiera przed nami ogrom możliwości. Poniżej znajdziesz przykładowe nagranie - odtwórz, przeciągnij myszką obraz i podziwiaj!

Jak realizujemy filmy 360 stopni z drona

  • Specialistyczny dron
    Aby unieść w powietrze gimbala wraz z 5 kamerami GoPro potrzebny jest dron o dużym udźwigu. Takie parametry gwarantuje nasza największa konstrukcja Dron DJI S900 wraz z modyfikacjami.
  • Pełna stabilizacja obrazu
    Nasze filmy charakteryzują się ponadprzeciętną stabilizacją obrazu. Uzyskaliśmy taki efekt dzięki zaprojektowanemu specjalnie dla nas gimbalowi.
  • Obróbka materiału wideo
    Proces analizowania i obróbki materiału wideo odbywa się przy pomocy specjalistycznego oprogramowania przy wykorzystaniu stacji roboczej z ogromną mocą obliczeniową.

Technologia nagrywania filmów sferycznych z drona

Do nagrywania filmów 360 stopni używamy 5 kamer GoPro Hero 4 Black rejestrujących obraz jednocześnie. Dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego dla nas gimbala, nagrany obraz jest stabilizowany przede wszystkim sprzętowo a nie tylko programowo, co przekłada się na ponadprzeciętną jakość i płynność oglądanego materiału wideo. Łączenia obrazów z poszczególnych kamer są zredukowane do minimum. Filmy zarejestrowane przez wszystkie pięć kamer są na etapie post produkcji starannie składane w jedną całość, dzięki czemu klient otrzymuje gotowy produkt czyli kompletny film sferyczny / film 360 stopni.

Nośniki oraz odtwarzanie filmów 360 stopni

Gotowy film może być zamieszczony np. na YouTubie (posiada opcję odtwarzania filmów w tej technologii) i udostępniony widzom, docierając do milionów odbiorców w kraju i na świecie. Filmy 360 stopni umieszczone na YouTubie mogą być oglądane zarówno na zwykłych monitorach komputerowych (obsługa myszką), jak i na tabletach oraz telefonach komórkowych (w tym wypadku oglądanie polega na obracaniu urządzenia wokół widza). Najlepszy efekt można jednak uzyskać zakładając specjalne okulary wirtualnej rzeczywistości (virtual reality) np. Oculus Rift lub Samsung Gear VR. Na rynku dostępne są też zestawy okularów do samodzielnego montażu, w których można umieścić własny telefon komórkowy.

Kompleksowe realizacje filmów 360 stopni z drona i z ziemi

Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu pojedynczych ujęć 360 stopni z drona, natomiast dzięki współpracy z naszymi partnerami możemy także zaoferować kompleksowe produkcje oparte o technologię filmów sferycznych z ujęciami zarówno z powietrza jak i z ziemi. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zrealizować np. całe teledyski, wirtualne zwiedzanie miast, filmy promocyjne ośrodków turystycznych czy całych regionów.