Przejdź do treści

Wirtualne spacery i wirtualne wycieczki w Warszawie - VR, 3D i google

Wirtualny spacer lub inaczej wirtualne wycieczki są tym, co łączy ze sobą wiele panoram sferycznych w jedną spójną całość. W naszej ofercie znajdują się zarówno tradycyjne spacery wirtualne zrealizowane z panoram wykonanych z ziemi, jak i takie, które zawierają panoramy zrealizowane przy pomocy drona. Nasze wycieczki posiadają wszystkie elementy pomocne w ich obsłudze takie jak wygodny i intuicyjny interfejs oraz możliwość przechodzenia do kolejnych panoram bezpośrednio ze zdjęcia (hotspoty). Dodatkowo na życzenie klienta możemy przygotować autorskie menu, dodać muzykę umilająca oglądanie wirtualnego spaceru, zamieścić zdjęcia, filmy lub przygotować animowane intro. Poniżej przykładowa wirtualna wycieczka po nieruchomości przeznaczonej na sprzedaż.

Do kogo skierowana jest oferta spacerów wirtualnych

Nasza oferta wirtualnych spacerów skierowana jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Wirtualne wycieczki będą pomocne przy sprzedaży nieruchomości, w hotelarstwie, gastronomii czy turystyce. Możliwości, jakie dają tego typu realizacje, są wręcz nieograniczone. W branży nieruchomości wycieczki vr posłużą do dokładnego odwzorowania sprzedawanego domu, mieszkania czy apartamentu. Panoramy sferyczne mają tę przewagę nad tradycyjnymi zdjęciami, że dają widzowi możliwość dowolnego obracania się i spoglądania w każdą stronę pomieszczenia lub przestrzeni o pełne 360 stopni. Dodatkowy interfejs z wieloma funkcjonalnościami (poszczególne elementy opisane poniżej) wspomaga użytkownika podczas wirtualnego zwiedzania. Dzięki posiadanym dronom nasze wirtualne wycieczki zyskują na atrakcyjności. Dołączając do nich panoramę sferyczną wykonaną z powietrza, widz może spojrzeć na świat z innej perspektywy. Przy dobrej widoczności i zdjęciom wykonanym w bardzo dużej rozdzielczości możliwe staje się oglądanie miejsc oddalonych nawet o kilka kilometrów od obserwatora. Nasze wycieczki posiadają pełny i intuicyjny interfejs, który w podstawowym wariancie pozwala na rozglądanie się dookoła, przybliżanie i oddalanie. Dodatkowe menu zdjęciowe umożliwia płynne przechodzenie pomiędzy poszczególnymi panoramami sferycznymi 360 stopni składającymi się na cały system. Usługa, którą proponujemy to kompleksowe stworzenie wirtualnego spaceru, poprzez wykonanie odpowiednich zdjęć (z ziemi i/lub z drona), złożenie wszystkiego w gotowe panoramy sferyczne i zaimplementowanie ich w system oparty na HTML5. Efektem jest zbiór plików gotowych do umieszczenia na serwerze lub stronie internetowej klienta.

Interface i dodatkowe funkcjonalności wirtualnych wycieczek

Podstawowy interfejs, który implementujemy do naszych wirtualnych spacerów vr, posiada takie funkcje jak nawigacja, oddalanie, przybliżanie, autorotacja i tryb pełnoekranowy. Na życzenie klienta do bardziej skomplikowanych projektów możemy dodać nowe, bardziej rozbudowane elementy. Takimi funkcjonalnościami mogą być: możliwość włączenia żyroskopu (w urządzeniach mobilnych), podgląd mapy lokalizacji, podkład muzyczny, elementy graficzne (piktogramy), linki do stron internetowych i portali społecznościowych. Lista możliwych do dodania elementów znajduje się poniżej, jeśli jakichś nie ma, możemy takie przygotować.

 • nawigacja
podstawowe poruszanie się po panoramie
 • zoom
przybliżanie * i oddalanie
 • autorotacja
automatyczne obracanie widokiem
 • pełny ekran
widokiem pełnoekranowy lub w oknie
 • menu zdjęciowe
płynne przechodzenie pomiędzy panoramami
 • żyroskop
nawigacja 3d w urządzeniach mobilnych
 • mapa google
podgląd lokalizacji poszczególnych panoram

* kilkukrotne przybliżanie zależne od rozdzielczości panoramy

 • podkład muzyczny
możliwość podłożenia muzyki na licencji*
 • zdjęcia
dodanie do wycieczki tradycyjnych zdjęć
 • filmy
dodanie filmów lub animacji
 • piktogramy
punktowe grafiki informacyjne
 • obrysy
dodanie obrysów działek, pomieszczeń
 • wizualizacje 3d
możliwość naniesienia wizualizacji 3d
 • elementy liniowe
możliwość zaznaczenia, dróg, rzek linii kolejowych

* istnieje możliwość podłożenia głosu lektora w dowolnym języku

Wszystkie elementy podane powyżej mogą zostać dowolnie modyfikowane. Istnieje możliwość dostosowania interfejsu pod użytkownika, włączając w to zmianę kształtów ikonek, ich kolorystyki, cieniowania. Klikane piktogramy możemy dostosować do brandbooka lub istniejącej strony internetowej, aby wszystkie elementy były spójne. Opcja mapy google może pokazywać zarówno położenie poszczególnych panoram, jak i kierunek patrzenia użytkownika. Zamiast mapy google możemy przygotować mapę domu lub mieszkania i zaimplementować położenie poszczególnych panoram 360 stopni na planie.

Dlaczego warto zdecydować się na wirtualne wycieczki w Warszawie?

Każde polskie miasto kryje w sobie piękno, a także historię, która je ukształtowała. Niemniej nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na kilkudniową wycieczkę, aby przekonać się o wyjątkowości cennych dla Polski zabytków czy dóbr kultury. Na szczęście z pomocą przychodzi nasza firma, oferując w Warszawie usługę wykonania wirtualnej wycieczki. Oczywiście nasze usługi świadczymy także w innych polskich miastach. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Wirtualna rzeczywistość to świetny pomysł w szczególności w dobie kryzysu. Turystom pozwala na zapoznanie się z miastem oraz jego historią, równocześnie angażując oraz wpływając na ich osobistą opinię. W trakcie wirtualnego spaceru można zaznaczyć najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić podczas rzeczywistej wizyty w mieście, a także wskazać ich największe zalety. Dla władz miasta stanowi natomiast nowoczesny chwyt marketingowy.

Wirtualne spacery a reklama miasta, zabytków i muzeów

Na przestrzeni lat wirtualna rzeczywistość zyskała grono wiernych fanów i nie ma tym absolutnie nic dziwnego. Pozwala na dokładne zapoznanie się ze światem gier, ale także odległymi na daną chwilę dla turystów zakątkami. Warto jednak zwrócić uwagę, że VR to nie tylko świetna forma rozrywki, ale też innowacyjne rozwiązanie reklamowe, pozwalające zainteresować potencjalnych klientów oraz przekonać ich do zainwestowania w oferowane dobra bądź usługi. Wirtualne spacery mogą również służyć jako nowoczesna forma reklamy dużych, polskich miast m.in. Warszawy, jak i tych mniejszych. Potencjalni turyści będą mogli zapoznać się z całą infrastrukturą, a także odnaleźć interesujące ich zabytki. Co więcej, wirtualne wycieczki nie tylko pozwolą im pobieżnie zapoznać się z ulicami miasta, ale także z łatwością lokalizować pożądany obiekt w postaci kawiarni, muzeum, czy firmy czy przystanków komunikacji miejskiej. Najważniejsze jednak, że nie tylko Polacy będą mogli skorzystać z potencjału wirtualnych wycieczek (możemy przygotować wersję wycieczki w dowolnym języku), (usługę ich wykonania świadczymy w naszej firmie w Warszawie). To również świetna propozycja reklamy, która zachęci obywateli z całego świata do zapoznania się z historią Polski, a także z niepowtarzalnym pięknem wielu miast naszego malowniczego kraju.

Wirtualne wycieczki to sposób zwiedzania oraz poznawania wybranej miejscowości czy obiektu na odległość na miarę XXI wieku. To rozwiązanie, które zyskuje coraz większe grono zwolenników, zarówno jeśli chodzi o odbiorców indywidualnych, zainteresowanych np. walorami danej miejscowości, hotelu, pensjonatu czy atrakcji turystycznej, jak i klientów biznesowych, którym wirtualny spacer pomoże w podjęciu wielu decyzji związanych z np. lokalizacją danej inwestycji. Wirtualna wycieczka to również doskonała przewaga biznesowa - sprawdzi się m.in. w codziennej pracy deweloperów oraz inwestorów zainteresowanych szybszą sprzedażą nieruchomości. Wirtualny spacer jest też świetną okazją do poznania danej miejscowości turystycznej, np. przed przyjazdem do niej - na takim rozwiązaniu skorzystają właściciele pensjonatów, hoteli, dużych ośrodków narciarskich, kompleksów rozrywkowych i nie tylko. Co ważne, dzięki opisywanemu rozwiązaniu w kilka chwil można zapoznać się z realistycznym wyglądem danego terenu, bez konieczności jechania na miejsce. Taka nowoczesna forma reklamy jest też niezwykle atrakcyjna dla odbiorcy i przyciąga jego uwagę na dłużej.

 

Wirtualny spacer - dla klientów indywidualnych i biznesowych

Dlaczego wirtualne spacery w Warszawie są tak popularne? Po pierwsze - to możliwość bliższego poznania miasta i jego atutów, np. właśnie Warszawy, ale także jakiegokolwiek innego. Po drugie to właśnie tu mieści się wiele oddziałów firm, które często współpracują z klientami zagranicznymi - dzięki wirtualnym spacerom, mogą one nie tylko przybliżyć im miasto, ale także poszczególne inwestycje. Co więcej, tak pozyskany materiał można uwzględnić w wielu kampaniach reklamowych, np. outdoorowych oraz internetowych, wykorzystując ich potencjał w całym przekazie promocyjnym. Jeśli interesuje Cię maksymalna precyzja oraz wykorzystanie wszystkich możliwości wirtualnych spacerów, zdecyduj się na dodanie interaktywnych elementów, np. wskazujących na konkretny punkt usługowy, restaurację, nieruchomość. Jesteś zainteresowany wirtualnym spacerem? Czekamy na Twój kontakt. Chętnie przygotujemy kompleksową wycenę.

Mapy 3D - wirtualne wycieczki z naniesionymi interaktywnymi elementami

FAQ - Pytania i odpowiedzi

Cena wirtualnego spaceru zależy od wielu czynników takich jak: Ilość panoram sferycznych w wycieczce, liczby panoram z ziemi i z drona, rodzaju interfecu, zamieszczonego podkładu muzycznego, elementów interaktywnych. Przykładowa cena wycieczki wirtualnej znajduje się w tabelce po prawej stronie. Oczywiście służymy wszelką pomocą w wyborze najkorzystniejszego wariantu usługi.

Tworzenie wirtualnego spaceru należy rozpocząć od wykonania przynajmniej dwóch panoram 360 stopni (opis powyżej). Kolejnym krokiem jest skorzystanie z jednego z wielu profesjonalnych programów do projektowania wirtualnych wycieczek. Po dodaniu do niego naszych panoram, zaimplementowania interfecu i/lub dodatkowych elementów można przystąpić do wygenerowania plików wycieczki. Tak utworzone pliki można umieści np. na własnym serwerze i cieszyć się wirtualną wycieczką na własnej stronie internetowej.

Cennik spacerów wirtualnych
Koszt szacunkowy nie obejmujący rabatów
 • Wykonanie wirtualnego spaceru*
od 300 zł netto

* zaimplementowanie kilku gotowych panoram sferycznych