Przejdź do treści

Wirtualny spacer i wirtualne wycieczki - VR, 3D i google

Wirtualny spacer lub inaczej wirtualne wycieczki są tym, co łączy ze sobą wiele panoram sferycznych w jedną spójną całość. W naszej ofercie znajdują się zarówno tradycyjne spacery wirtualne zrealizowane z panoram wykonanych z ziemi, jak i takie, które zawierają panoramy zrealizowane przy pomocy drona. Nasze wycieczki posiadają wszystkie elementy pomocne w ich obsłudze takie jak wygodny i intuicyjny interfejs oraz możliwość przechodzenia do kolejnych panoram bezpośrednio ze zdjęcia (hotspoty). Dodatkowo na życzenie klienta możemy przygotować autorskie menu, dodać muzykę umilająca oglądanie wirtualnego spaceru, zamieścić zdjęcia, filmy lub przygotować animowane intro. Poniżej przykładowa wirtualna wycieczka po nieruchomości przeznaczonej na sprzedaż.

Do kogo skierowana jest oferta spacerów wirtualnych

Nasza oferta wirtualnych spacerów skierowana jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm. Wirtualne wycieczki będą pomocne przy sprzedaży nieruchomości, w hotelarstwie, gastronomii czy turystyce. Możliwości, jakie dają tego typu realizacje, są wręcz nieograniczone. W branży nieruchomości wycieczki vr posłużą do dokładnego odwzorowania sprzedawanego domu, mieszkania czy apartamentu. Panoramy sferyczne mają tę przewagę nad tradycyjnymi zdjęciami, że dają widzowi możliwość dowolnego obracania się i spoglądania w każdą stronę pomieszczenia lub przestrzeni o pełne 360 stopni. Dodatkowy interfejs z wieloma funkcjonalnościami (poszczególne elementy opisane poniżej) wspomaga użytkownika podczas wirtualnego zwiedzania. Dzięki posiadanym dronom nasze wirtualne wycieczki zyskują na atrakcyjności. Dołączając do nich panoramę sferyczną wykonaną z powietrza, widz może spojrzeć na świat z innej perspektywy. Przy dobrej widoczności i zdjęciom wykonanym w bardzo dużej rozdzielczości możliwe staje się oglądanie miejsc oddalonych nawet o kilka kilometrów od obserwatora. Nasze wycieczki posiadają pełny i intuicyjny interfejs, który w podstawowym wariancie pozwala na rozglądanie się dookoła, przybliżanie i oddalanie. Dodatkowe menu zdjęciowe umożliwia płynne przechodzenie pomiędzy poszczególnymi panoramami sferycznymi 360 stopni składającymi się na cały system. Usługa, którą proponujemy to kompleksowe stworzenie wirtualnego spaceru, poprzez wykonanie odpowiednich zdjęć (z ziemi i/lub z drona), złożenie wszystkiego w gotowe panoramy sferyczne i zaimplementowanie ich w system oparty na HTML5. Efektem jest zbiór plików gotowych do umieszczenia na serwerze lub stronie internetowej klienta.

Interface i dodatkowe funkcjonalności wirtualnych wycieczek

Podstawowy interfejs, który implementujemy do naszych wirtualnych spacerów vr, posiada takie funkcje jak nawigacja, oddalanie, przybliżanie, autorotacja i tryb pełnoekranowy. Na życzenie klienta do bardziej skomplikowanych projektów możemy dodać nowe, bardziej rozbudowane elementy. Takimi funkcjonalnościami mogą być: możliwość włączenia żyroskopu (w urządzeniach mobilnych), podgląd mapy lokalizacji, podkład muzyczny, elementy graficzne (piktogramy), linki do stron internetowych i portali społecznościowych. Lista możliwych do dodania elementów znajduje się poniżej, jeśli jakichś nie ma, możemy takie przygotować.

 • nawigacja
podstawowe poruszanie się po panoramie
 • zoom
przybliżanie * i oddalanie
 • autorotacja
automatyczne obracanie widokiem
 • pełny ekran
widokiem pełnoekranowy lub w oknie
 • menu zdjęciowe
płynne przechodzenie pomiędzy panoramami
 • żyroskop
nawigacja 3d w urządzeniach mobilnych
 • mapa google
podgląd lokalizacji poszczególnych panoram

* kilkukrotne przybliżanie zależne od rozdzielczości panoramy

 • podkład muzyczny
możliwość podłożenia muzyki na licencji*
 • zdjęcia
dodanie do wycieczki tradycyjnych zdjęć
 • filmy
dodanie filmów lub animacji
 • piktogramy
punktowe grafiki informacyjne
 • obrysy
dodanie obrysów działek, pomieszczeń
 • wizualizacje 3d
możliwość naniesienia wizualizacji 3d
 • elementy liniowe
możliwość zaznaczenia, dróg, rzek linii kolejowych

* istnieje możliwość podłożenia głosu lektora w dowolnym języku

Wszystkie elementy podane powyżej mogą zostać dowolnie modyfikowane. Istnieje możliwość dostosowania interfejsu pod użytkownika, włączając w to zmianę kształtów ikonek, ich kolorystyki, cieniowania. Klikane piktogramy możemy dostosować do brandbooka lub istniejącej strony internetowej, aby wszystkie elementy były spójne. Opcja mapy google może pokazywać zarówno położenie poszczególnych panoram, jak i kierunek patrzenia użytkownika. Zamiast mapy google możemy przygotować mapę domu lub mieszkania i zaimplementować położenie poszczególnych panoram 360 stopni na planie.

Mapy 3D - wirtualne wycieczki z naniesionymi interaktywnymi elementami