Przejdź do treści

Historia marki DJI

Dyskietka

Historia marki DJI

Oto to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych marek w dziedzinie technologii powietrznych. Firma, która zrewolucjonizowała drony i sposób, w jaki z nich korzystamy, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które zdobyły serca profesjonalistów i hobbystów na całym świecie. Przyjrzyjmy się bliżej fascynującej historii marki DJI.

Początki marki DJI

Początki były skromne. Założycielem firmy jest Frank Wang, który fascynował się lotnictwem i marzył o stworzeniu własnego drona. W 2006 roku Wang założył DJI Innovations z zespołem kilku inżynierów. Ich pierwszym produktem był autopilot o nazwie "Ace One", który można było zainstalować w różnych modelach dronów.

Przełom na rynku dronów

Marka szybko zyskała uznanie dzięki jakości i niezawodności swoich produktów. W 2010 roku wprowadziła na rynek Phantom 1 - swojego pierwszego gotowego do użycia drona, który zdobył popularność wśród entuzjastów lotnictwa i filmowców. Ten niewielki, ale zaawansowany technologicznie sprzęt otworzył nowe możliwości tworzenia dynamicznych ujęć z powietrza.

Profesjonalne drony dedykowane filmowcom i fotografom

Następnie DJI poszerzyło swoją ofertę o profesjonalne urządzenia przeznaczone dla filmowców i fotografów. Model Inspire 1, wprowadzony na rynek w 2014 roku, zapewnił im jeszcze większe możliwości tworzenia wysokiej jakości materiałów wideo. Został on wyposażony w zaawansowany system stabilizacji kamery umożliwiający płynne i stabilne nagrywanie nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Phantom 3, czyli najpopularniejszy model DJI

Jednak to Phantom 3 zdobył ogromną popularność i przyniósł jeszcze większy rozgłos. Model ten wprowadził zaawansowane funkcje takie jak tryb Follow Me, który umożliwiał urządzeniu śledzenie operatora i automatyczne nagrywanie, oraz tryb Waypoints, który pozwalał na zaprogramowanie wcześniej ustalonej trasy lotu.

Losy marki DJI

Od tamtego czasu marka stale wprowadza na rynek nowe modele dronów. Obecnie ich oferta obejmuje takie flagowe modele jak Phantom 4 Pro, Mavic 2 Pro i Inspire 2. Każde z tych urządzeń jest wyposażone w zaawansowane funkcje, wysokiej jakości kamery oraz systemy stabilizacji, które umożliwiają tworzenie profesjonalnych materiałów wideo.

Ponadto firma rozszerzyła swoją ofertę o takie produkty jak ręczne stabilizatory kamery takie jak Osmo Mobile, które pozwalają na płynne nagrywanie w ruchu, a także systemy do rejestrowania obrazu z lotu ptaka takie jak DJI FPV, które oferują emocjonujące doświadczenia lotnicze.

Marka DJI stała się synonimem jakości, niezawodności i innowacyjności. Dzięki ciągłemu dążeniu do doskonałości firma zdobyła zaufanie profesjonalistów z różnych dziedzin, a jej produkty nieustannie wyznaczają nowe standardy i definiują przyszłość lotnictwa cywilnego.