Przejdź do treści

Timelapse, filmy poklatkowe i hyperlapsy

Żyjemy w okresie, w którym na każdym kroku optymalizujemy i umiejętnie gospodarujemy naszym czasem. Reklama stara się nadążyć za tym trendem i pojawiają się coraz to nowe krótkie formy przekazu wideo. Takimi przykładami są między innymi szybkie i niedługie spoty reklamowe trwające od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Podobną formą przekazu posiadają również filmy poklatkowe, czyli timelapse. Mają one za zadanie w krótkim czasie pokazać widzowi to, co w rzeczywistym świecie zajmuje długie godziny, dni, miesiące czy nawet lata. Za pomocą timelapsów długookresowych możemy pokazać np. budowy lub rozbiórki. Nie ma znaczenia czy będzie to wielki biurowiec, most czy statek, którego konstruowanie może trwać wiele miesięcy czy lat. Nasze kamery zarejestrują każdy etap przez cały okres przedsięwzięcia, aby po zakończeniu projektu można było na przyspieszonym filmie trwającym kilkadziesiąt sekund zobaczyć niezwykłą metamorfozę obiektu od początku do końca. Nasza firma działa już od wielu lat, co czyni nas wiarygodnym partnerem podczas wieloletnich projektów przy użyciu technologii timelapsów. Realizujemy nasze produkcje filmów poklatkowych w Warszawie oraz w innych miastach w Polsce.

Timelapsy długookresowe pokazujące budowy lub rozbiórki

Innym rodzajem realizowanych filmów są długookresowe filmy poklatkowe. Różnica polega na czasie, w którym są rejestrowane poszczególne zdjęcia składające się na cały film. W tym przypadku okres jest dużo dłuższy i wacha się pomiędzy kilkoma dniami, miesiącami lub nawet latami. W tego typu realizacjach potrzebny jest sprzęt i technologia, która będzie niezawodna przez wiele miesięcy. Bez względu na panujące warunki atmosferyczne (deszcz, śnieg) czy temperatury w lecie lub zimie. Nasze kamery timelapsowe muszą sprostać każdym warunkom. Przy rejestracji timelapsów długookresowych korzystamy z autorskich systemów opartych na kamerach IP z segmentu premium. Ich niezawodność i odpowiednia konfiguracja całej platformy daje nam i klientom pewność, że podczas trwającej np. kilka lat budowy uchwycimy wszystkie jej etapy i nic nie zostanie pominięte w finalnej produkcji. Naszą ofertę na długookresowe filmy poklatkowe dostosowujemy do konkretnego celu i budżetu klienta. Możemy zaproponować opcje budżetowe oparte o kamery z rozdzielczością od 1920 x 1080 px aż po najbardziej zaawansowane systemy z kamerami Ultra HD z rozdzielczością nawet 3840 x 2160 px (4K). W przypadku zainteresowania wykonaniem timelapse zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu przeprowadzenia bezpłatnej wyceny.

Produkcja filmowa z timelapsami długookresowymi - Viking Malt w Strzegomiu

Produkcja filmowa z timelapsami długookresowymi - oczyszczalnia ścieków w Jarocinie

Timelapsy krótkookresowe jako urozmaicenie filmu

 

Filmy poklatkowe dzielimy na krótkookresowe i długookresowe. Te pierwsze są to timelapse obejmujące stosunkowo krótki okres. Na filmach trwających kilkanaście sekund możemy uchwycić czynności, procesy, etapy produkcji czy budowy w rzeczywistości trwające od kilku minut do kilku godzin. Tak przygotowany film pokazuje w krótkim okresie, to co działo się na przestrzeni dużo dłuższej. Dzięki temu zachowujemy dynamikę produkcji, a widz nie nudzi się, oglądając kilkanaście minut materiału wideo. Nasze filmy poklatkowe zwane inaczej timelasami (krótkookresowe) rejestrujemy przy pomocy lustrzanek cyfrowych z bardzo dużą rozdzielczością (od 24Mpx wzwyż). Przy zastosowaniu takiej techniki uzyskujemy obraz, który na etapie postprodukcji możemy przybliżać i oddalać nie tracąc na jakości wynikowego materiału (docelowo rozdzielczość 1920 × 1080 pikseli). Bardzo efektowne są także timelapse w ruchu. Przy tego typu realizacji stosujemy zaawansowane slidery, które pozwalają poruszać aparatem (w osiach x, y, z) z niebywałą dokładnością i wykonywać precyzyjne zdjęcia z określonym przesunięciem kadru. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych filmów poklatkowych wykonanych dla naszych klientów w Warszawie i innych miastach Polski. Timelapsy mogą znacząco podnieść atrakcyjność np. filmu promocyjnego lub reklamowego. Mogą zostać zastosowane w produkcjach dla branży nieruchomości, budowlanej czy reklamowej.

Filmy poklatkowe (timelapsy) z instalacji maszyn i technologii