Przejdź do treści

Filmy pamiątkowe z eventów firmowych - dlaczego warto o tym pomyśleć

BLOG - drone x vision - Filmy pamiątkowe z eventów firmowych - dlaczego warto o tym pomyśleć

Filmy pamiątkowe z eventów firmowych - dlaczego warto o tym pomyśleć

W obecnych czasach wideo marketing ma kolosalne znaczenie. Jesteśmy bowiem społeczeństwem, które poświęca ogrom czasu na oglądanie różnorakich treści. Wynika to z tego, że zdecydowanie łatwiej jest obejrzeć kilkuminutowy film niż przebrnąć przez tekst, którego przeczytanie zajmuje podobną ilość czasu. Dlatego dużo większą popularnością cieszą się np. skróty meczów sportowych aniżeli ich tekstowe relacje. Jednak co ten powszechny trend oznacza w kontekście eventów firmowych i jak ten fakt wykorzystać?

Filmy pamiątkowe z wydarzeń firmowych, czyli nowoczesna forma marketingu

Uwiecznianie eventów organizowanych przez przedsiębiorstwa to nie tylko znakomita szansa na to, by udokumentować ważne wydarzenie dla firmy w kontekście zachowania wspaniałych wspomnień, ale również wykorzystać nagrany materiał w celach promocyjnych. Nawet najlepiej napisany tekst nie odda bowiem całego kolorytu, a także wszystkich emocji, które zawarte są w ujęciach filmowych. Dobrze zmontowane i wyreżyserowane wideo jest olbrzymią wartością i zdecydowanie pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku marki, ukazując jej najlepsze zalety. Specjaliści potrafią uchwycić głębię szczegółów, która pozwala odbiorcom poczuć się tak, jakby znajdowali się w miejscu odbywania się wydarzenia.

Filmy z eventów to sposób na pokazanie firmy zza kulis

Warto pamiętać, że umieszczenie w mediach społecznościowych filmu pamiątkowego z eventów firmowych wykonanego przez profesjonalistów może sprawić, że użytkownicy internetu zobaczą zwykłą „ludzką” stronę przedsiębiorstwa, co może zaowocować większą przychylnością w stosunku do jej produktów lub usług. Najczęściej bowiem odbiorcy treści widzą jedynie rezultaty firmy czy też suche informacje na jej temat. Ważnym aspektem jest również postrzeganie swojego miejsca pracy przez pracowników. Zwykle kojarzy się ono bowiem z wykonywaniem obowiązków służbowych w godzinach 8-16 i zadaniami zleconymi przez przełożonych. Zorganizowanie eventów firmowych, a następnie ich udokumentowanie w postaci zdjęć oraz wideo może stanowić bezcenną pamiątkę i być elementem zacieśniania więzi pomiędzy podwładnymi a osobami na kierowniczych stanowiskach.