Przejdź do treści

Trendy w dzisiejszej fotografii cyfrowej

BLOG - Drone X Vision - Trendy w dzisiejszej fotografii cyfrowej

Trendy w dzisiejszej fotografii cyfrowej

Fotografia cyfrowa się zmienia, tak jak zmienia się wciąż otaczający nas świat. Dotychczas to postęp technologiczny dynamizował cały rozwój w kontekście tej branży, teraz tę rolę przejęły dziejące się w naszej rzeczywistości wydarzenia. W obecnych czasach jesteśmy w stanie rejestrować je w każdej chwili za pomocą smartfonów, a nawet dronów, korzystając z ptasiej perspektywy. Dlatego warto zastanowić się jakie trendy dominują w dzisiejszej fotografii cyfrowej i na co tak naprawdę należy zwrócić uwagę.

CORAZ LEPSZE APARATY W SMARTFONACH

Amatorów selfie na całym świecie z pewnością nie brakuje. Trend robienia autoportretów w ostatnich latach zmienił się jednak w coś znacznie szerszego i przyczynił się do zachęcenia producentów w inwestycje aparatów mieszczących się w smartfonach. Skutkiem tego jest wyposażanie telefonów w aparaty z dużymi matrycami oraz jak największą liczbę obiektywów nawet kosztem większej liczby megapikseli. Niemniej fotografie wykonywane przez telefony komórkowe to nie tylko teraźniejszość, ale przyszłość tej branży.

BEZLUSTERKOWCE POWOLI ZASTĘPOWAĆ BĘDĄ LUSTRZANKI CYFROWE

Ten trend potwierdzają sami producenci, gdyż czołowe firmy, takie jak Nikon czy Canon oficjalnie zadeklarowały, że pierwsze z wymienionych aparatów staną się w najbliższych latach priorytetem dla japońskich przedsiębiorstw. Zapowiedzi Panasonic Lumix GH6, Canon EOS R5c czy wyprodukowany w 2021 roku Nikon Z9 mogą wnieść fotografię cyfrową na zupełnie nowy poziom. Warto jednak zauważyć, że lustrzanki wciąż mocno się trzymają, czego potwierdzeniem może być szeroki wybór modeli dostępnych na rynku, a także ich atrakcyjna cena. Aparaty lustrzane nadadzą się bowiem wszędzie tam, gdzie korzysta się często z ustawień manualnych, a także sprawdzą się znakomicie m.in. do fotografii krajobrazowej.

DRONY TO PRAWDZIWA PRZYSZŁOŚĆ FOTOGRAFII

Urządzenia te umożliwiły nam coś, co do niedawna było możliwe tylko dla ptaków - patrzenie na świat z góry. W przeciwieństwie jednak do ptaków drony wyposażone w kamerę sprawiły, że nie tylko możemy ten świat obserwować, ale również fotografować i filmować otaczającą nas rzeczywistość, odkrywając nowe perspektywy. Urządzenia te dzięki szerokiemu zastosowaniu posłużą np. do nakręcenia filmów promocyjnych, co tylko stanowi jeden ze sztandarowych przykładów ich wykorzystania. Prawdziwą furorę robię zwłaszcza drony od DJl i praktycznie każdy model od tego producenta jest znakomity. Nic więc dziwnego, że wszyscy czekają na informację o DJl Mavic 3, który jest najbardziej oczekiwaną premierą 2022 roku.