Przejdź do treści

Najbardziej znane konkursy fotograficzne na świecie

Facebook

Najbardziej znane konkursy fotograficzne na świecie

Dla wielu osób fotografowanie to pasja, którą chcieliby podzielić się również z innymi. Jedną z możliwości zaistnienia w świadomości ludzi jest uczestniczenie w konkursach fotograficznych. Z tego też względu przygotowaliśmy listę najbardziej znanych tego typu wydarzeń na świecie, w których każdy może wziąć udział.

Oto ona:

Konkursy organizowane przez National Geographic

Ten najpopularniejszy magazyn podróżniczy słynie z organizowania nawet kilkunastu konkursów fotograficznych rocznie. Na wyróżnienie zasługują jednak Travel Photographer of the Year czy też Photo of the Year. W każdym z nich można otrzymać za swoje zdjęcia wartościowe nagrody w postaci m.in. sprzętu fotograficznego, międzynarodowej ekspozycji prac czy też publikacji zdjęć w magazynach.

Sony World Photography Awards

Wydarzenie organizowane przez jednego z największych producentów sprzętu fotograficznego i nie tylko, to konkurs niezwykle ceniony w całej branży. Nie ma jednak w tym nic dziwnego, skoro Sony oferuje w nagrodę bardzo duże gratyfikacje pieniężne, najlepsze stworzone przez nich aparaty i akcesoria, a także możliwość międzynarodowej ekspozycji swoich prac. Zrobione przez siebie zdjęcia można zgłosić do jednej z kilku dostępnych kategorii, a mianowicie: kategorii dla profesjonalistów, studentów, amatorów czy też młodych fotografów.

Nikon Photo Contest International

Nie tylko Sony organizuje konkursy fotograficzne. Wydarzenie stworzone przez Nikona istnieje już od 1969 roku, a na przestrzeni lat, idąc z duchem czasu, zmieniał się jego regulamin, a także zasady zgłoszeń. Tematyka zdjęć biorących udział w konkursie zazwyczaj jest zmieniana co roku, a uczestnicy mogą rywalizować ze sobą w kilku kategoriach. Nagrodami za zwycięstwo oraz czołowe pozycje są gratyfikacje pieniężne oraz sprzęt fotograficzny.

Fine Art. Photography Awards (FAPA)

Jest to w całości konkurs poświęcony fotografii artystycznej. Skierowany jest głównie do osób, które nie obawiają się przełamywania utartych schematów i starają się uchwycić w swoich zdjęciach nowoczesne podejście. Uczestnicy mogą wziąć w zależności od edycji w kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu kategoriach, a ich zwycięzcy otrzymają 5 tysięcy dolarów do podziału. Ponadto ich prace zostaną wyeksponowane na międzynarodowych wystawach.