Przejdź do treści

Sprzęt, którego używamy - drony, kamery, gimbale

Nasz sprzęt - Drony, Kamery, Aparaty, Gimbale

Jako profesjonaliści w swojej dziedzinie staramy się używać sprzętu, który zaspokoi wymagania zarówno nasze, jak i naszych klientów. Powyższa kwestia dotyczy nie tylko używanych dronów, ale także kamer do rejestracji materiału wideo tradycyjnego (z ziemi), poprzez lustrzanki cyfrowe do wykonywania sesji zdjęciowych a skończywszy na profesjonalnym oprogramowaniu do edycji materiału wideo i zdjęć. Dzięki takiemu podejściu do pracy nasi klienci są zawsze zadowoleni z efektów, a my mamy satysfakcję z wykonanych zleceń. Zawsze staramy się pomóc w doborze odpowiednich środków technicznych do danej usługi w ramach posiadanego budżetu oraz specyficznych wymagań.

Najlepsze drony do filmowanie i zdjęć w naszej ofercie

Rynek dronów na świecie i w Polsce w ostatnich latach bardzo się powiększył. Dotyczy to zarówno liczby dostępnych modeli, jak i ilości aktywnych operatorów. Naszą zaletą jest duże doświadczenie zdobyte przez lata pracy z dronami, dzięki czemu możemy zaproponować naszym klientom sprzęt (drony) z najwyższej półki światowej oraz profesjonalną ich obsługę.

DRON DJI PHANTOM 4 PRO

Naszym podstawowym dronem, którego używamy do większości zleceń, jest Phantom 4 PRO. Jest to konstrukcja od największego na świecie producenta dronów z ugruntowaną na rynku renomą. Quadrokopter ten idealnie sprawdza się podczas wykonywania materiałów wideo do produkcji reklamowych, inwentaryzacji, pozyskiwania zdjęć z dużej wysokości do celów marketingowych oraz na potrzeby fotogrametrii. Jego optyka i sensory pozwalają na uzyskanie obrazu w wysokiej rozdzielczości 4K, co w naszej branży jest już standardem. Ponadto wykonywane przy pomocy tego drona zdjęcia o rozdzielczości 20 Mpx są wystarczające do wszelkich działań marketingowych.

DRON DJI MAVIC 3

Kolejnym dronem w naszej ofercie na usługi wykonywane z lotu ptaka jest DJI Mavic 3. Jest to najnowsza generacja drona od DJI, który miał swoją premierę w 2021 roku. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom idealnie nadaje się do zaawansowanych projektów. Na uwagę zasługuje wysoka rozdzielczość wykonywanych filmów (5.2K) oraz coś, co docenią montażyści filmowi, a mianowicie możliwość użycia 10-bitowej głębi kolorów i profilu D-LOG. Bardzo dużą zaletą drona Mavic 3 jest jakość obrazu przy słabym oświetleniu, dzięki czemu jest on przez nas używany do rejestracji materiałów wideo w nocy. Jego optyka pozwala na zredukowanie ziarna na obrazie oraz zachowanie dużej ostrości w miejscach przejścia obrazu z partii jasnych do ciemnych (np. świecące latarnie, światła samochodów czy rozświetlone okna budynków).

DRON DJI INSPIRE 2

Naszym trzecim z podstawowych dronów jest jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji od DJI, a mianowicie Inspire 2. Standardowo wyposażony jest w zintegrowaną kamerę i gimbal Zenmuse X5S. Największą zaletą tego drona jest możliwość zmiany optyki (obiektywów). Jest to element bardzo często przez nas wykorzystywany podczas zleceń, kiedy wymagana jest zmiana ogniskowej w kadrze, aby przedstawić dany obiekt w zupełnie innej perspektywie. Posiadamy szeroką gamę obiektywów pozwalającą na uzyskanie satysfakcjonujących efektów wizualnych zarówno podczas rejestracji materiału wideo, jak i wykonywania zdjęć. Obiektywy te to ekwiwalent 24 mm, 30 mm, 50 mm i 90 mm. Dron DJI Inspire 2 pozwala nam na uzyskanie materiału wideo w rozdzielczości aż 5.2K i zdjęć do 20.8 Mpx. Dla montażystów wideo niewątpliwą zaletą jest możliwość rejestracji materiału filmowego w Cinema DNG (RAW) lub w Apple ProRes.

ZESTAWIENIE I SPECYFIKACJA NASZYCH DRONÓW
 

DJI Phantom 4 PRO
Filmowanie z powietrza dronem DJI Phantom 4 PRO w rozdzielczości 4K

DJI Mavic 3
Filmowanie z powietrza dronem DJI Mavic 3, zdjęcia do 20 Mpx i filmy w rozdzielczości do 5.1K

DJI Inspire 2
Filmowanie z powietrza dronem - DJI Inspire 2 z kamerą Zenmuse X5S

Kamera Zintegrowana 84o  (ekwiwalent 35mm) f/2.8 - f/11

Zintegrowana 84o (ekwiwalent 24 mm) f/2.8 - f/11
Zintegrowana 15o (ekwiwalent 162 mm) f/4.4

Kamera Zenmuse X5S z wymiennymi obiektywami.
Obiektywy (ekwiwalent): 24 mm, 30 mm, 50 mm, 90 mm
Stabilizacja 3-osiowy gimbal 3-osiowy gimbal gimbal Zenmuse X5S
Zdjęcia do 5472x3648 px (20 Megapikseli) do 5280x3956 px (20 Megapikseli) do 5280x3956 px (20.8 Megapikseli)
Filmy Cinema 4K:4096×2160 do 60 fps 5.1K: 5120x2700 do 50 fps
DCI 4K:4096×2160 do 120 fps
5.2K: 5280:2972 do 30 fps
DCI 4K:4096×2160 do 60 fps
Pliki Zdjęcia: JPEG, DNG (RAW)
Wideo: MP4, MOV (AVC/H.264; HEVC/H.265)
Zdjęcia: JPEG, DNG (RAW)
Wideo: MP4, MOV (MPEG-4 AVC/H.264, HEVC/H.265)
Zdjęcia: JPEG, DNG (RAW)
Wideo: RAW, ProRes, MOV, MP4

POZOSTAŁE NASZE DRONY

Powyżej wymienione drony są naszymi najczęściej używanymi konstrukcjami. Jednak czasami zdarza nam się skorzystać także z innych modeli, które spełniają wyśrubowane warunki naszych klientów. Do takich dronów można zaliczyć DJI Air 2S pozwalającego uzyskać obraz w rozdzielczości aż 5.4 K. Jednak największą jego zaletą jest waga nieprzekraczająca 600 gramów, sprawia to, iż może być on używany (uproszczone procedury) w rejonach takich jak warszawski SOP (rejon Służby Ochrony Państwa). Ostatnim dronem wartym polecenia jest quadrokopter AUTEL EVO II PRO 6K. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala on na uzyskanie obrazu wideo w zawrotnej rozdzielczości 6K, co jest jednym z najwyższych wyników wśród dronów tej klasy.

Kamery i aparaty do filmowania tradycyjnego z ziemi

Nasze ujęcia tradycyjne z ziemi rejestrujemy od lat na sprawdzonych aparatach bezlusterkowych od Panasonica na, których do tej pory się nie zawiedliśmy. Są to odpowiednio Panasonic GH4, Panasonic GH5, a już wkrótce także tegoroczny model Panasonic GH6. Nasza przygoda z tymi modelami rozpoczęła się dzięki łatwej ich konfiguracji z naszymi dronami. Za pomocą Panasonica GH4 zamontowanego na naszym największym dronie DJI S900 byliśmy w stanie rejestrować niesamowite materiały wideo z powietrza w rozdzielczości 4K jako jedni z pierwszych z branży dronowej w Polsce. Dzięki tej konfiguracji powstał nasz niezwykły film „Warszawa Nocą w 4K”, który spotkał się z tysiącami pozytywnych opinii i był wyświetlany w wielu najbardziej prestiżowych polskich mediach. Używając modeli z serii Panasonic GH podczas rejestracji materiałów tradycyjnych z ziemi, jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Doskonałe parametry tych aparatów bezlusterkowych sprawdzają się podczas pozyskiwania materiałów wideo na potrzeby filmów reklamowych i promocyjnych. Łącząc korpusy z wieloma wykorzystywanymi przez nas obiektywami, wydobywamy z kadrów to, co najważniejsze. Dopełnieniem całego systemu opartego na Panasonicach jest niezawodna stabilizacja obrazu, którą uzyskujemy między innymi dzięki ręcznym stabilizatorom DJI Ronin RSC 2.

Panasonic GH5 - Aparat bezlusterkowy - Drone X Vision
Stabilizator ręczny DJI Ronin RSC 2 - Drone X Vision
Obiektywy do aparatów bezlusterkowych - Drone X Vision

Sprzęt fotograficzny do sesji zdjęciowych

Uzupełnieniem naszej kompleksowej oferty są profesjonalne sesje zdjęciowe. Wykonujemy zdjęcia nieruchomości na sprzedaż, fotografie dla branży budowlanej czy sesje stylizowane. W swojej pracy korzystamy z najlepszych rozwiązań na rynku wśród lustrzanek cyfrowych. Postawiliśmy na NIKON-a i ze sprzętu tej właśnie marki korzystamy na większości naszych zleceń. Oczywiście czym byłby aparat fotograficzny bez szerokiej gamy wymiennych obiektywów. Optykę zawsze dobieramy do odpowiedniego typu zlecenia. Korzystamy zarówno z szerokich kątów, zoomów czy obiektywów typu rybie oko. Wszystko to aby nasi klienci byli zawsze zadowoleni z efektów.